Športové ortézy

Ak by ste radi športovali, ale obmedzuje vás v tom vytrvalá a nemizející bolesť napríklad väzov v členku, možno práve pre vás je na svete metóda zvaná tejpování. Jedná sa o veľmi jednoduchú, ale veľmi účinnú techniku, ktorá vás nielen môže zbaviť bolesti, ale navyše vám môže veľmi príjemným spôsobom bolesť preventívne držať stranou. Jednoduchá tejpovacia páska sa nenápadne prilepí na postihnutú oblasť takým štýlom, že nielenže pôsobí ako drobná športové ortéza pre väzy, ale aj vám veľmi príjemne prehreje postihnutú oblasť. To všetko je spôsobené tým, ako tepovanie funguje. Páska sa pri pohybe jednoducho natiahne spoločne s tým, ako elasticky sa natiahne kože. Avšak pri vrátení do pôvodnej polohy sa koža vďaka svojej elasticite vráti opäť na svoju hladkú úroveň, zatiaľ čo samotný tejp zostane zvrásnený.

 

Tým dochádza k tomu, že pokožka, na ktorej je tep prilepený, zostane tiež zvrásnená a dochádza k jej drobnému oddelenie od svalu, ktorý je namáhaný. Tým dochádza k veľmi malému podtlaku, ktorý je však dostatočný na to, aby boli viac prekrvovanie krvné riečisko a lymfatické cievy. Postihnuté miesto je tak nadrobno zahraný, receptory, ktoré boli precitlivené na akýkoľvek pohyb, sa dostanú opäť do normálu a miesto prestáva bolieť. Takže stačí kúpiť domov cvičebné podložky a ortézy, poučiť sa o variantoch tejpování a potom je jednoducho len vyskúšať. Prídete na to, že športovanie a cvičenie nie je až tak náročné na prekonávanie fyzickej bolesti a že vám dokonca môže prinášať aj radosť.

 

Nemalému podielu populácie a najmä ženám v strednom veku tiež komplikuje život reumatická artritída, ktorá sa skrátene nazýva reumu. Jedná sa o zápalové ochorenie kĺbov, ktoré postihuje najprv drobné kĺby na rukách a potom sa môže premiestniť až do členkov. Nejedná sa o nijak závažné ochorenie, avšak je značne znížená kvalita života a priemerná dĺžka života ľudí s týmto ochorením sa skráti o šesť až sedem rokov. Ako sa ale vyhnúť tejto bolesti chrbta? Jednoduchou odpoveďou je opäť tejpování. Nejedná sa samozrejme o všeliek, avšak pri jeho používaní dochádza k spevneniu používaného kĺbu a vďaka poriadnemu prekrveniu oblasti môžu byť zápaly kĺbov vyliečené podstatne kvalitnejšie a rýchlejšie, takže sa choroba vôbec nemusí dostať do chronického štádia, ako tomu vo väčšine prípadov je.